WEBHITEL-Hitelközvetítői Közösségi Portál.

Hitelek,19-Biztosító kapcsolata.Pályázatok,Befektetések,

Nyugdíj programm!!!Vállalkozóknak!!!


befizetéssel meghatározott nyugdíjkonstrukciói befektetési egységhez kötött, EU-irányelvnek megfelelő, rugalmas feltételekkel kialakítható, motivációs és megtartó eszközként is jól funkcionáló, modern foglalkoztatói nyugdíjkonstrukciók.

A befizetéssel meghatározott nyugdíjkonstrukció meghatározott mértékű és rendszerességű foglalkoztatói, vagy foglalkoztatói és tagi befizetések és azok befektetéséből származó hozam felhalmozása alapján számított összegű nyugdíjszolgáltatást tartalmaz.

Foglalkoztatói hozzájárulások teljesítése

A foglalkoztató a nyugdíjprogramjában részt vevő valamennyi munkavállalója javára köteles megfizetni az általa, a csatlakozási szerződésben vállalt rendszeres foglalkoztatói hozzájárulásokat.

Emellett a foglalkoztatónak minden évben meg kell fizetnie az SZMSZ-ben meghatározott nyugdíjkonstrukciónkénti egységes éves hozzájárulást is.

Egy alapcsomag szerinti nyugdíjkonstrukció éves egységes hozzájárulásának mértéke nulla forint.

Egy új motivációs rendszer, avagy a juttatásra való jogosultság és a munkaviszony kapcsolata

A foglalkoztató eldöntheti, hogy mely nyugdíjkonstrukciójában és milyen időtartamban kíván feltételes jogszerzési időtartamot megállapítani.

A feltételes jogszerzési időtartam az a tagsági jogviszony létesítésétől számított munkaviszonyban töltött legrövidebb időtartam, amelynek elteltével az addig jóváírt foglalkoztatói hozzájárulások és azok hozamai a tag tulajdonává válnak.

Ez azt is jelenti, hogy amennyiben a munkavállaló munkaviszonya bármely oknál fogva megszűnik a feltételes jogszerzés időtartama alatt, a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató a számára befizetett foglalkoztatói hozzájárulásokat a vele egy nyugdíjkonstrukcióhoz tartozó tagok tagi számlái között a tagi egyenlegek arányában osztja fel.

A QUAESTOR foglalkoztatói nyugdíjkonstrukcióiban a feltételes jogszerzés időtartama: 0,1,2,3,4 vagy 5 év (törvényi maximum) lehet.

Várakozási időtartam

A foglalkoztató eldöntheti, hogy mely nyugdíjkonstrukciójában és milyen időtartamban kíván várakozási időtartamot meghatározni.

A várakozási idő a tagsági jogviszonynak a kezdetétől számított, a nyugdíjkonstrukció által előírt azon időszaka, amelynek elteltével a tag a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltatáshoz - az egyéb feltételek teljesülése esetén - legkorábban hozzájuthat.

A QUAESTOR foglalkoztatói nyugdíjkonstrukcióiban a várakozási időtartam: 5,6,7,8,9 vagy 10 év (törvényi maximum) lehet.

Alapcsomag és egyedi igények szerinti konstrukciók

Szerződéskötéskor a csatlakozó foglalkoztató választhat, hogy a munkavállalói csoportok számára az alapcsomagot rögzíti, avagy egyedi paraméterek szerinti konstrukciókat hoz létre.

Alapcsomag:

  • várakozási idő: 10 év,
  • feltételes jogszerzési időtartam: 0 év
  • a tagi számlákra történő befizetések az Egyenletes portfólióba kerülnek, további portfóliók nem választhatók,
  • a csatlakozó foglalkoztató a hozzájárulását nem köti tagi kiegészítés megfizetéséhez.

Amennyiben egyedi nyugdíjkonstrukció kialakítása mellett dönt, az alábbiakban meghatározott opcionális lehetőségek valamelyikét vagy ezek tetszőleges kombinációját alkalmazhatja.

Opciók:

  • várakozási időtartam meghatározása (5,6,7,8,9,10 év),
  • feltételes jogszerzési időtartam bevezetése (1,2,3,4,5 év),
  • a munkavállaló tag feltételes jogszerzési időtartam alatt bekövetkező halála esetén a befizetett rendszeres foglalkoztatói hozzájárulásokat és annak hozamait a nyugdíjszolgáltató az elhunyt taggal egy nyugdíjkonstrukcióhoz tartozó tagok között a tagi számlákon írja jóvá,
  • választható portfóliókba történő befektetés,
  • a foglalkoztató választása alapján az Egyenletes portfólióba történő befektetés,
  • a foglalkoztató választása alapján a Kiegyenlítő portfólióba történő befektetés,
  • a csatlakozó foglalkoztató a hozzájárulását tagi kiegészítés megfizetéséhez köti.

Az alapcsomag éves díja (éves egységes hozzájárulása) 10 000 forint/év/nyugdíjkonstrukció.

Egy alapcsomag szerinti nyugdíjkonstrukció éves egységes hozzájárulásának mértéke nulla forint.

Amennyiben a foglalkoztató az alapcsomagtól eltérő egyedi nyugdíjkonstrukciókat kíván létrehozni, az adott nyugdíjkonstrukció éves egységes hozzájárulása az alábbiak szerint módosul.

   
Várakozási időtartam: 9 év  + 1 000 forint
Várakozási időtartam: 8 év  + 3 000 forint
Várakozási időtartam: 7 év  + 5 000 forint
Várakozási időtartam: 6 év  + 7 000 forint
Várakozási időtartam: 5 év  + 10 000 forint
   
Feltételes jogszerzési időtartam: 1 év  + 1 000 forint
Feltételes jogszerzési időtartam: 2 év  + 3 000 forint
Feltételes jogszerzési időtartam: 3 év  + 5 000 forint
Feltételes jogszerzési időtartam: 4 év  + 7 000 forint
Feltételes jogszerzési időtartam: 5 év  + 10 000 forint
   

A tag feltételes jogszerzési időtartam alatt bekövetkező halála esetén a foglalkoztató által számára befizetett rendszeres hozzájárulásokat azok hozamaival együtt a nyugdíjszolgáltató az elhunyt taggal egy nyugdíjkonstrukcióhoz tartozó tagok között az elhalálozás időpontjában fennálló egyenlegeik alapján a
tagi számlákon írja jóvá.

 + 10 000 forint
   
Választható portfóliók elérhetősége.  + 10 000 forint
   
A foglalkoztató döntése alapján a Kiegyenlítő portfólióba történő befektetés. + 10 000 forint
   
A foglalkoztató a hozzájárulását tagi kiegészítés megfizetéséhez köti.  + 10 000 forint


Nyugdíjszolgáltatások teljesítése

  • A társadalombiztosítási nyugdíjkorhatár elérésekor a tag nyugdíjszolgáltatást igényelhet egyösszegű kifizetés vagy pedig határozott idejű járadékszolgáltatás formájában a várakozási idő és a feltételes jogszerzés időtartamára vonatkozó előírásokat is figyelembe véve. Amennyiben határozott idejű járadékot választ, a járadékfizetés időtartama 5 és 20 év között tetszőleges egész év lehet. Járadékszolgáltatás csak abban az esetben igényelhető, ha a kalkulált havi járadékösszege eléri az 5 000 forintot. Mind az egyösszegű kifizetéseket, mind a havi járadékösszegeket az SzMSz-ben maghatározott folyósítási költségek terhelik.
  • Legalább 50%-os, vagy azt meghaladó munkaképesség-csökkenés (rokkantság) esetén az SZMSZ-ben meghatározott okiratok bemutatását követően a tag választása szerint havi járadékszolgáltatás vagy pedig egyösszegű kifizetés kerül teljesítésre a várakozási időtartamból eltelt időtől függetlenül. A járadékszolgáltatás időtartamára és legkisebb havi összegére az előző pont szabályait kell alkalmazni.

Haláleseti kifizetés

A tag feltételes jogszerzési időtartam lejártát követő halála esetén a halálozás időpontjában fennálló tagi egyenleg kerül egyösszegben kifizetésre a törvényes örökösöknek, illetve a tag által megjelölt kedvezményezetteknek. A kedvezményezett jelölésre alkalmas nyomtatvány honlapunkról letölthető.

A foglalkoztató választhatja azt az opciót is, hogy a munkavállalója feltételes jogszerzés időtartama alatt bekövetkező halála esetén a tagi egyenleg az elhunyt taggal egy nyugdíjkonstrukcióhoz tartozó tagok között kerüljön jóváírásra. Amennyiben a foglalkoztató nem él ezen opciós lehetőséggel, akkor a nyugdíjszolgáltató a tag feltételes jogszerzési időtartam alatt bekövetkezett halála esetén is az előzők szerint jár el.

A választható befektetési portfóliós rendszer

A QUAESTOR Foglalkoztatói Nyugdíjszolgáltató Zrt. választható befektetési portfóliós rendszert működtet négy befektetési portfólióval, melyben a foglalkoztatónak nyugdíjkonstrukciónként az alábbi döntési lehetőségei vannak:

  1. Fixen az Egyenletes portfólió kerül rögzítésre minden munkavállaló tagra,
  2. Fixen a Kiegyenlítő portfólió kerül rögzítésre minden munkavállaló tagra,
  3. Lehetővé teszi a tagok számára a választható befektetési portfóliós rendszerben való részvételt.


Az alábbi portfóliók állnak a tagok, illetve csatlakozó foglalkoztatók rendelkezésére:

  • A Konzervatív Portfólió esetében olyan rövid távú, elsősorban pénzpiaci portfólió kerül kialakításra, amely alacsony veszteségkockázatot és megfelelő likviditást biztosít.
  • Az Egyenletes Portfólió esetében olyan középtávú, vegyes befektetési portfóliót alakít ki az FNYSZ, amely mérsékelt kockázatvállalás mellett megfelelő hozamlehetőséget biztosít.
  • A Dinamikus Portfólió esetében olyan hosszú távú, dinamikus befektetési portfóliót alakít ki az FNYSZ, amely magasabb hozam-kockázati profilú eszközök bevonásával, az FNYSZ által vállalható kockázat mellett, a lehető legmagasabb hozamlehetőséget biztosítja. A befektetési portfólió kialakítása és kezelése során a hosszú távú szemlélet melletti hozammaximalizálásra törekszik az FNYSZ. A Dinamikus portfólióban a származtatott és a repó ügylet kötése a jelen szabályzatban meghatározott korlátokkal megengedett.
  • A Kiegyenlítő Portfólió befektetési szempontból egy tőkevédett portfólió, amely túlnyomórészt rövidlejáratú állampapírokba, illetve bankbetétekbe, kisebb részben pedig magas hozamtermelő képességgel rendelkező, de ugyanakkor magas kockázatú eszközökbe fektet. A Kiegyenlítő portfólió ugyanakkor több is, mint egy tőkevédett portfólió, mivel a tőkevédelem mellett ún. kiegyenlítő mechanizmust is tartalmaz, aminek eredményeképpen, ha egy adott naptári évben a Kiegyenlítő portfólióban elhelyezett tagi számlájának befektetésén tőkeveszteség keletkezne a tagi számla nyitó egyenlegéhez, illetve a befizetett és tagi számlán jóváírt hozzájárulások összegéhez képest, akkor a soron következő 5 évben az FNYSZ „kiegyenlíti” a keletkezett veszteséget oly módon, hogy a veszteség erejéig nem érvényesíti a munkáltatói hozzájárulásokból és tagi kiegészítésekből a működési költség-levonásokat. A kiegyenlítésre a tagjaink az adott év vonatkozásában akkor szereznek jogosultságot, ha a tárgyév december 31-éig nem történik pénzkivonás a tagi számlájukról.

    Tőkevédelem



    Kiegyenlítő mechanizmus



       


     
Útmutató

(a) Portfólióválasztásnak minősül, ha a tag a portfóliók közötti választásra jogosult és e jogát az arra előírt tartalommal és formában megtett nyilatkozattal a tagsági jogviszony létrejöttét követő harmadik hónap utolsó naptári napjáig gyakorolja. A portfolióválasztás ingyenes.

(b) Portfólióváltásnak minősül a portfolióválasztásnak nem minősülő minden olyan nyilatkozat, amely célja a portfólió-besorolás módosítása. A portfólióváltás költsége a számlakövetelés egy ezreléke, de legfeljebb 4.000,- (négyezer) forint. Két egymást követő portfólióváltás között legalább fél évnek kell eltelnie.

(c) Amennyiben a tag a portfólióváltási nyilatkozaton portfólió-besorolását a Konzervatív, Egyenletes, Dinamikus portfóliók valamelyikére kívánja módosítani, és annak FNYSZ általi kézhezvételét követő 8. munkanapnál későbbi időpontot jelöl meg, akkor a portfólióváltás időpontja a megjelölt nap. Minden más esetben FNYSZ a portfólióváltást a nyilatkozat kézhezvételét követő 8 munkanapon belül hajtja végre. Egy tag által lebonyolított két egymást követő portfólióváltás között legalább fél évnek kell eltelnie.

(d) Az újonnan létrejövő tagsági jogviszonnyal rendelkező tagok a portfólióválasztás során rendelkezhetnek a Kiegyenlítő portfólióba törté­nő besorolásról. Ha a tag a portfólióváltási nyilatkozaton annak FNYSZ általi kézhezvételét követő 8. munkanapnál későbbi időpontot jelöl meg, akkor a portfólióváltás időpontja a megjelölt nap. Minden más esetben FNYSZ a portfólióváltást a nyilatkozat kézhezvételét követő 8 munkanapon belül hajtja végre.

(e) A d.) pontban leírt esettől eltekintve a Kiegyenlítő portfólió választására irányuló portfólióváltási nyilatkozat kizárólag naptári év január elsejei dátummal történhet. A portfólióváltást FNYSZ kizárólag abban az esetben tekinti elfogadottnak, amennyiben az erre irányuló nyilatkozatot FNYSZ legkésőbb, az adott naptári évet megelőző naptári év december 15. napjáig kézhez kapja.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 7
Heti: 23
Havi: 437
Össz.: 128 023

Látogatottság növelés
Oldal: Nyugdíj programm Vállalkozóknak.
WEBHITEL-Hitelközvetítői Közösségi Portál. - © 2008 - 2024 - webhitel.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »